Aktywna praca Jana Kiliana podczas wyjazdowego klubu PiS

llkk

W piątek (12 lutego) odbyło się w Suwałkach ( woj. Podlaskie) wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, w którym brał udział Poseł ziemi Kociewskiej – Jan Kilian. Podczas spotkania poruszono wiele ważnych problemów dotyczących m. in założeń polityki gospodarczej rządu, w tym plany dotyczące województwa podlaskiego a także szerzej równomiernego rozwoju gospodarczego kraju.

Plan przedstawiony przez wicepremiera Morawieckiego zakłada oparcie wzrostu gospodarczego na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju polskich firm, inteligentnych inwestycji, dostępności kapitału dla rozwoju oraz ekspansji zagranicznej.

„Chcemy prowadzić mądrą politykę ekspansywną, szczególnie w wyspecjalizowanych sektorach takich jak lotniczy, motoryzacyjny, szynowy czy stoczniowy. Tu widzimy ogromną szansę do rozwoju i chcemy tworzyć warunki do tego rozwoju” – tłumaczył wicepremier podczas spotkania.

Poseł Jan Kilian w czasie wizyty na Podlasiu rozmawiał nie tylko o ważnych sprawach gospodarczych ale wsparł także kampanię wyborczą Pani Anny Anders – córki generała Andersa podczas spotkań z mieszkańcami w gminie Giby. Przypomnijmy, że Pani Anna Anders ubiega się o mandat senatora w wyborach uzupełniających w okręgu nr 59.

Podczas wizyty Jana Kiliana n Podlasiu ważny był także aspekt dotyczący polityki historycznej. Przypomniano, że w 1939 roku ten region znalazł się w granicach ZSRR, mieszkańców dotknęły m.in. masowe wywózki na Syberię. Opisana została obława augustowska, czyli akcja sowietów z lipca 1945 roku przeciwko niepodległościowemu podziemiu. Miejsc pochówków ofiar tej obławy nie udało się do dziś ustalić, próbuje to zrobić IPN. Klub PiS przypomniał, że z jego inicjatywy, w 2015 roku, 12 lipca został ustanowiony Dniem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej.

W stanowisku wygłoszonym przez Posłów Prawa i Sprawiedliwości podkreślono, że powinnością władz RP i wszystkich Polaków są działania w celu uzyskania jak najszerszej wiedzy o naszej przeszłości, w tym odkrywanie miejsc spoczynku ofiar czy wszystkich okoliczności zbrodni oraz pielęgnowanie tradycji i pamięci historycznej.

Wizyta na Podlasiu była swoistą syntezą działań podejmowanych w ostatnich miesiącach i latach przez Posła Jana Kiliana jak i Prawo i Sprawiedliwość. Zwrócono uwagę na problemy gospodarcze, politykę historyczną i wychowanie młodzieży a także co jest już stałym elementem pracy Jana Kiliana odbyły się spotkania z mieszkańcami – tym razem we wschodniej części Polski.

W ostatnim miesiącu Jan Kilian spotkał się także z mieszkańcami Kociewia – w Siwiałce i Skórczu o czym informowaliśmy na stronie a także na oficjalnym fan page posła Jana Kiliana.

mms_20160215_221007 mms_20160215_221026 mms_20160215_221039 mms_20160215_221045

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *