Historyczne posiedzenie komisji Infrastruktury w Starogardzie. Sprawa obwodnicy u Premier Beaty Szydło!

sejm starogard

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy w historii miasta Starogard Gdański odbyło się posiedzenie sejmowej komisji ds. Infrastruktury. Spotkanie odbyło się z inicjatywy posła na Sejm RP – Jana Kiliana. Warto dodać, że nasz poseł Jan Kilian stanął na wysokości zadania.

Kilkudziesięciu parlamentarzystów, reprezentanci ministerstwa oraz innych państwowych instytucji spotkało się dziś w Starogardzie w ramach sejmowej Komisji Infrastruktury.

Główny cel spotkania – spowodowany przez posła Kiliana – to budowa starogardzkiej obwodnicy.

Odbyła się długa dyskusja, w czasie której głos zabierali m.in Prezydent Starogardu, Komendant Powiatowej Policji w Starogardzie a także Jan Kilian, którego wystąpienie bardzo pozytywnie ocenił przewodniczący komisji.

Efekt to jednogłośne wsparcie przez posłów z komisji, naszych dążeń do ostatecznych rozstrzygnięć w zakresie tej inwestycji.

Komisja podjęła decyzję o przesłaniu do premier Beaty Szydło postulatu w przedmiotowej sprawie. Jak podkreślił przewodniczący komisji poseł Bogdan Rzońca, tego typu akty prawne komisja podejmuje bardzo rzadko – po raz trzeci w tej kadencji sejmu.

Cieszy fakt, że sprawa obwodnicy zostanie podniesiona na tak wysoki szczebel w skali kraju, miejmy nadzieje, że tym razem zapadną dobre decyzje w tej ważnej dla tysięcy mieszkańców Starogardu sprawie.

sejm starogard DSC_0312 DSC_0310 DSC_0280 DSC_0227 DSC_0282

DSC_0231 DSC_0255