Kociewie potrzebuje aktywnych działań. Dobre zmiany są możliwe

W ostatnim czasie odwiedziłem wiele miejscowości. Byłem m. in w Smolągu, Bobowie, Demlinie, Lubichowie, Skarszewach a także w Starogardzie Gdańskim. Spotkałem się z wieloma mieszkańcami Kociewia, wysłuchałem ich trosk, problemów, które ich otaczają.

Z rozmów wynika jasno, iż mieszkańcy Kociewia chcą wreszcie aktywnych działań na rzecz naszego regionu, naszego powiatu. Mowa tu m. in o reindustrializacji Starogardu, poprawie dostępności komunikacyjnej powiatu Starogardzkiego z Gdańskiem a także o większa sprawiedliwość społeczną. Dostrzegam te potrzeby od dawna, chcę zagwarantować, że będę wspierał każdą inicjatywę wspierającą rozwój powiatu i Kociewia. Pragnę także dołożyć wszelkich starań, aby mieszkańcy mniejszych miejscowości, w tym także Starogardu mieli możliwość dobrych połączeń komunikacyjnych z Gdańskiem. To bardzo ważne, gdyż dziś np. Tczew, Kartuzy mają lepsze połączenia z trójmiastem, zarówno kolejowe jak i drogowe. Zniwelowanie tych niedogodności poprawi znacząco komfortu mieszkańców ale przyczyni się także do zwiększenia atrakcyjności gospodarczej powiatu Starogardzkiego.

Te zmiany są możliwe. Pora na aktywne działania dla Kociewia, na dalsze spotkania z mieszkańcami. Na realne a nie pozorowane działania. Kociewie na to zasługuje, Polska na to zasługuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *