Największy bieg pamięci Żołnierzom Wyklętym w Starogardzie Gdańskim!

bieg tropem wilczym.

Już 26 lutego (niedziela)  w Starogardzie Gdańskim odbędzie się największy bieg pamięci Żołnierzom Wyklętym w Polsce! Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji a impreza po raz pierwszy w historii zagości w stolicy Kociewia!

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12:00: Trasa biegu to jedna pętla o długości 1963 m ulicami miasta, nawierzchnia: asfalt, bruk,
Start: ul. Kanałowa, trasa ulicami: Kanałowa, Rynek, Chojnicka, Lubichowska,Kościuszki, Paderewskiego, Rynek, Podgórna, meta zlokalizowana będzie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.
Trasa oznakowana i zabezpieczona – bez atestu PZLA, zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 20 minut, bieg ma charakter symboliczny – bez klasyfikacji

Harmonogram wydarzenia:

  • 8:00 – wydawanie numerów startowych na bieg – Stadion Miejski im. K. Deyny
  • 12:00 – start Biegu głównego na 1963 m
  • 12:30 – start biegu na dystansie 6600 m
  • 14:00 – wręczenie nagród – Stadion Miejski im. K. Deyny
  • 14:30 – występy artystyczne na scenie

UCZESTNICTWO:  W biegu na 6600 m prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 15 lat. W Biegu na 1963 m prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 10 lat. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie własnoręcznie podpisanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w biegu (zaświadczenie zawarte w zgłoszeniu)oraz okazanie dokumentu tożsamości, celem weryfikacji danych osobowych. Zawodnicy startują w biegu na własną odpowiedzialność.

ZACHĘCAMY SŁUŻBY MUNDUROWE DO STARTU W UMUNDUROWANIU Nie jest to warunek konieczny, jednak z względu na charakter biegu mundur będzie mile widziany!

Warto dodać, że jednym z patronów biegu jest Poseł na Sejm RP – Jan Kilian, wydarzeniu kibicują także struktury Prawa i Sprawiedliwości powiatu starogardzkiego!

Pokażmy, że pamięć o Żołnierzach Wyklętych w Starogardzie Gdańskim jest ciągle żywa!  Do zobaczenia na trasie! 

Więcej informacji o Wydarzeniu znajdziecie Państwo na stronie organizatora biegu