Jan Kilian, lat 63, ur. w Starogardzie Gd., z wykształcenia inżynier mechanik, po Politechnice Gdańskiej. Od roku poseł na Sejm RP.

Po starogardzkim LO ukończyłem wydział Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej, potem studia podyplomowe na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie w zakresie szacowania nieruchomości oraz w zakresie zarządzania i obrotu nieruchomościami. Po dłuższej przerwie w edukacji ukończyłem Studium Farmaceutyczne w Gdańsku.

1

Krótko pracowałem w drogownictwie w Gdańsku. Wróciłem do Starogardu, założyłem rodzinę, pracowałem w dziale projektowym Państwowego Ośrodka Maszynowego.

W następnych latach zajmowałem się własną działalnością gospodarczą (handel detaliczny i hurtowy, rzemiosło). W między czasie, w 1996 r. założyliśmy z małżonką aptekę, w której spędziliśmy ponad 20 lat.

W domu rodzinnym od zawsze panowała atmosfera narodowo-prawicowa. Brałem czynny udział w wielu kampaniach wyborczych. Porozumienie Centrum, później Akcja Wyborcza Solidarność, ostatecznie Prawo i Sprawiedliwość, z tymi ugrupowaniami wiązałem nadzieję na silną Polskę. W 2005 roku wstąpiłem do Prawa i Sprawiedliwości. Od roku 2006 jestem czynnym politykiem. Brałem udział w wyborach samorządowych do Rady Miasta Starogard Gdański w 2006 i z powodzeniem w 2010 roku. Uzyskałem wtedy drugi wynik spośród wszystkich radnych do starogardzkiej Rady Miasta. Objąłem w Klubie Radnych Prawa i Sprawiedliwości funkcję przewodniczącego. W Radzie Miasta pracowałem jako zastępca przewodniczącego komisji infrastruktury, oraz w komisji zdrowia. W 2014 r. w wyborach samorządowych uzyskałem mandat radnego w Radzie Powiatu uzyskując najlepszy wynik wyborczy ok. 1500 głosów co oczywiście było dla mnie wielkim zaszczytem i zobowiązaniem. W radzie pracowałem w komisji budżetu jako zastępca pani przewodniczącej i członek komisji zdrowia.

W 2015 r. w wyborach parlamentarnych uzyskałem mandat posła na Sejm RP okręgu 25 na Pomorzu. Uzyskałem 6675 głosów i zostałem jednym z pięciu posłów listy Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu. To dla mnie oczywiście wielki zaszczyt, ale i ogromne wyzwanie. Wiem, że nie zawiodę moich wyborców.

W Sejmie jestem członkiem Komisji Sejmowej Infrastruktury i komisji Łączności z Polakami za Granicą. Pracuję też w zespołach dot. Problemów Polski Gminno-Powiatowej, oraz ds Ochrony Zdrowia.

2

Obecnie przewodniczę też starogardzkiemu Zarządowi Powiatowemu i Komitetowi Miejskiemu Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie. Od 2011 roku jestem członkiem Zarządu Okręgowego PiS w Gdańsku.

3

jan kilian w sejmie

o Janie Kilianie (2015):

Wartości wyniesione z domu rodzinnego spowodowały, że zajął się aktywnie polityką w wymiarze lokalnym. Zdobyte doświadczenie chciałby wykorzystać zostając posłem na Sejm RP. Uważa, że najwyższy czas zdementować hasło, że „Pomorze, to matecznik PO”.
Prawo i Sprawiedliwość musi przejąć władzę, gdyż ma innowacyjny i dobry program naprawczy dla Polski, ma poważnych i pracowitych liderów oraz, co jest bardzo ważne – nie jest obarczone aferami, korupcją i nepotyzmem.
Październikowe wybory, to nie jest już tylko walka polityczna pomiędzy partiami, ale walka o Polskę i tę walkę trzeba wygrać.

4

Razem działajmy dla Polski i Kociewia. Proszę państwa o poparcie!