Poseł Jan Kilian na Święcie Policji w Starogardzie Gdańskim

DSC_0184

POLICJANCI, KTÓRZY NA CO DZIEŃ DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO, ZATRZYMUJĄ PRZESTĘPCÓW I UCZĄ NAJMŁODSZYCH JAK ŻYĆ BEZPIECZNIE, OBCHODZILI SWOJE DOROCZNE ŚWIĘTO. MUNDUROWI OTRZYMALI ODZNACZENIA I AKTY MIANOWANIA NA WYŻSZE STOPNIE.

W UROCZYSTEJ AKADEMII OBOK POLICJANTÓW UCZESTNICZYLI TAKŻE POSEŁ NA SEJM RP – JAN KILIAN, PRZEDSTAWICIELE ADMINISTRACJI SAMORZĄDOWEJ I WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, A TAKŻE ZAPRZYJAŹNIONE SŁUŻBY MUNDUROWE. W PONIEDZIAŁEK 24 LIPCA BR. W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ODBYŁY SIĘ UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z OBCHODAMI ŚWIĘTA POLICJI.

Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości powiatu starogardzkiego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnią służbę odznaczone srebrnym medalem zostały trzy osoby. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla zasłużonych policjantów, wręczone zostały- Złota Odznaka oraz dwie Brązowe Odznaki. Na wyższe stopnie policyjne awansowało 54 funkcjonariuszy starogardzkiej komendy. Ponadto Decyzją Ministra MSWiA oznaczony Brązowym medalem za zasługi dla Policji został Wójt Gminy Starogard Gdański. Akty mianowania wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku -insp. Krzysztof Kozelan oraz Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim.

Poseł Jan Kilian w czasie uroczystej akademii wygłosił specjalne przemówienie do zgromadzonych osób, w którym podziękował Funkcjonariuszom i Pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim za ich pracę i zaangażowanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

DSC_0054 DSC_0184 DSC_0253 DSC_0373 DSC_0398