Spotkanie noworoczne Prezydenta RP z klubem PiS

To było dobre spotkanie; prezydent mówił o potrzebie współpracy i kontynuowania „dobrej zmiany” – mówili posłowie PiS po wtorkowym spotkaniu klubu parlamentarnego z prezydentem Andrzejem Dudą.

W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści PiS oraz europosłowie. Obecni byli też członkowie rządu Mateusza Morawieckiego, w tym wicepremier Beata Szydło. W spotkaniu uczestniczył także Poseł Jan Kilian. 

IMG_7522

 

Poseł odniósł się do rekonstrukcji rządu mówiąc, że „Rekonstrukcja rządu ogłoszoną przez premiera Morawieckiego 9 stycznia, chce skupić się na aspekcie pragmatycznym. Po dwóch latach rządów Prawa i Sprawiedliwości, nastawionych głównie na skuteczne przeprowadzenie reform prospołecznych, wraz ze zmianą premiera – określono nowy priorytet działań.

Są nimi cele gospodarcze tj.  zwiększenie poziomu inwestycji, zwiększenie poziomu innowacyjności, zwiększanie wydatków na badania i rozwój, regulowanie rynku w taki sposób, aby małym i średnim przedsiębiorcom w Polsce, prowadziło się interesująco i opłacalnie działalność gospodarczą. Ta rekonstrukcja służy tym, a nie innym celom.

Wiem, że wiele mediów, ten gospodarczy aspekt rekonstrukcji rządu celowo pomija lub go ośmiesza, ale prawda jest taka, a nie inna. Rozwój gospodarczy Polski, silna pozycja w świecie, uprzemysłowienie – generalnie – odzyskiwanie państwowości Polski.  Czy można nazwać autonomicznym krajem ten, który nie posiada  atrybutów suwerenności i siły jak własny, narodowy rynek gospodarczy, bankowy, medialny?

Nowi, powołani ministrowie, to profesjonaliści w różnych dziedzinach gospodarki. Zwrócę jeszcze uwagę na fakt, że w Polsce pojawiła się nowa jakość polityczna. W zależności od potrzeb kraju, od wytyczonych celów – zmienia się skład Rady Ministrów. Teka ministra nie jest wręczana na stałe lub do ujawnienia występku o charakterze korupcyjnym.

Zdaję sobie sprawę, że odwołanie niektórych ministrów spowodowało poczucie żalu, może nawet zawodu. Ale cóż… w polityce nie ma sentymentów. Nawet premier Morawiecki powiedział – nie liczą się nazwiska, liczy się Polska. Jestem przekonany, że Polacy to doceniają, wszak to działania dla kraju, a więc dla każdego z nas z osobna.
Jestem po spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą z posłami Prawa i Sprawiedliwości, a raczej Zjednoczonej Prawicy i śmiem twierdzić, że po trudnych ostatnich m-cach ponownie jesteśmy wraz premierem Morawiecki, z Prezydentem Andrzejem Dudą znowu jesteśmy biało-czerwoną drużyną działającą z nową energią dla dobra naszej Ojczyzny.”

IMG_7380 IMG_7484