Jan Kilian na otwarciu wystawy w Sejmie „W drodze do niepodległości”

Ekspozycja „W drodze do niepodległości” została uroczyście otwarta w środę, w czasie drugiego dnia 58. posiedzenia Sejmu. Wystawa prezentuje drogę Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 roku i proces kształtowania się polskiej państwowości. – Warto pamiętać i ciągle przypominać nasze polskie drogi do niepodległości i umacniać świadomość, że niepodległość jest wartością, jedną z najważniejszych o którą trzeba walczyć i stale jej pilnować – powiedział Marszałek Sejmu, otwierając wystawę.

Poseł Jan Kilian wraz z Stanisławem Piętą
Poseł Jan Kilian wraz z Stanisławem Piętą

Marek Kuchciński zaznaczył również, że okrągła rocznica odrodzenia państwa polskiego jest najważniejszym wydarzeniem, wokół którego gromadzi się polska zbiorowa pamięć. Oprócz Marszałka Sejmu w uroczystości wzięli udział m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotr Naimski. Na otwarciu wystawy obecny był także Poseł na Sejm RP – Jan Kilian. 

Projekt ma na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawę można obejrzeć w Sejmie do 9 lutego.