Jan Kilian uczestniczył w Kongresie Sołtysów Powiatu Starogardzkiego

1

Jan Kilian: „Uczestnictwo w Kongresie Sołtysów powiatu starogardzkiego i nie tylko, było dla mnie poważnym doświadczeniem. Gratuluję organizatorom pięknej i wartościowej idei. Program przebogaty i jest zaczątkiem do merytorycznej rozmowy.

Polsce istnieje 1 mln 300 tys. gospodarstw rolnych, a 40 proc. ludności naszego kraju mieszka na obszarach wiejskich. W Polsce są niskie dochody polskich rolników. Jest to nieco ponad 1,4 tys. zł. W większości przypadków ludzie zajmujący się produkcją rolną, prowadzący gospodarstwa rolne nie są zamożni, bardzo często żyje im się ciężko i są niepewni swojej sytuacji.

Ten strategiczny dział gospodarki państwowej – wymaga wsparcia i troski ze strony polskiego rządu, prezydenta, ze strony polskiego państwa.

Przed polskim rolnictwem stoi wielka szansa zarówno na rynkach europejskich, jak i światowych. – Nasze rolnictwo jest rolnictwem czystym. Dzisiaj jest wielkie zapotrzebowanie na wysokiej jakości dobra, nazwijmy to ekologiczną żywność. Przede wszystkim taką, która jest pozbawiona elementów GMO. Być może tu należy upatrywać szansy dla przyszłych perspektyw rozwojowych polskiego rolnictwa.

Polski rząd myśli o rolnictwie, że jest ono jednym z elementów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. – Plan został przedstawiony do tej pory ramowo. W tych najważniejszych punktach, z całą pewnością, wymaga szczegółowego wypełnienia”.

fot. facebook