Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywraca instytucje do miast powiatowych. Energa ponownie w Starogardzie

Rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie realizuje plan przywracania miastom powiatowym instytucji, które w wyniku działań poprzedników zostały w miastach takich jak Starogard likwidowane.

Informujemy, że mieszkańcy Starogardu od 1 lutego br. mogą zgłaszać swoje potrzeby, dotyczące przyłączy, do nowo otwartego POP w dawnym budynku ENERGI przy ul. Pelplińskiej w Starogardzie Gdańskim.

Pracownicy Energa Operator przyjmują m.in. wnioski o nowe przyłącze, zwiększenie mocy, rozdział instalacji, zmianę sposobu zasilania oraz zakładanie zasilania tymczasowego.

To krok w dobrą stronę – powiedział obecny na spotkaniu inaugurującym otwarcie POP w Starogardzie poseł Prawa i Sprawiedliwości – Jan Kilian. Rząd Pani Premier Beaty Szydło konsekwentnie będzie realizował politykę tzw. zrównoważonego rozwoju, chcemy by miasta powiatowe rosły w siłę mówi poseł,  nie może być tak, że wszystkie środki kierowane były w stronę miast wojewódzkich. Takie działania doprowadziły do marginalizacji wielu miast powiatowych, powrót Energi do Starogardu do krok w dobrą stronę, to początek drogi przywracania należytej rangi Starogardowi i Kociewiu.