Za kilka dni rusza program Rodzina 500 Plus. Dotrzymaliśmy słowa!

500 plus

1 kwietnia rusza rządowy program wsparcia dla rodzin – Rodzina 500 Plus. Jest to kolejna sprawnie zrealizowana wyborcza obietnica, którą rząd Prawa i Sprawiedliwości przeprowadził w niemal ekspresowym tempie. Prace trwały kilka miesięcy a finałem prac było głosowanie w dniu 11 lutego, podczas którego posłowie Prawa i Sprawiedliwości, w tym Jan Kilian (Poseł na Sejm z okręgu gdańskiego) uchwalili przygotowaną przez rząd ustawę.

Po przegłosowaniu ustawy radości nie krył Jan Kilian – Poseł ziemi kociewskiej, któremu bardzo zależało na szybkim wprowadzeniu tego programu.”Już w trakcie kampanii wyborczej podnosiłem ten temat, to bardzo ważne aby wspierać polskie rodziny, zwłaszcza w kontekście pogarszającej się sytuacji demograficznej naszego kraju” mówi poseł i dodaje  ”Ten program to także efekt naszych spotkań z wyborcami, których odbyliśmy bardzo dużo zarówno w trakcie kampanii jak i po niej.  Cieszymy się, że tak szybko przebrnęliśmy przez wszystkie procedury legislacyjne i program zacznie działać już od 1 kwietnia. To także szansa dla polskiej gospodarki, co także związane jest pośrednio z planem wicepremiera Morawieckiego”.

W Starogardzie już rozpoczęły się prace związane z programem Rodzina 500 Plus. Na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostępne są już wnioski, które będzie można składać od 1 kwietnia. Podobnie program wdrażany jest dla mieszkańców gminy wiejskiej Starogard, tam wnioski dostępne są na stronach internetowych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i tu także obowiązuje termin 1 kwietnia – jako data rozpoczęcia przyjmowania wniosków.

Formularze w wersji elektronicznej są dostępne także na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Co bardzo ważne wniosek złożony w terminie do 1 lipca gwarantuje zachowanie prawa do wypłaty świadczenia wstecz od 1 kwietnia.

W sytuacji gdy wniosek wpłynie po 1.07.2016 świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu można dołączyć w dowolnym momencie!

Więcej informacji dotyczących programu znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.